Otomatik Kepenk Motoru Fiyatları

0 530 370 20 76
Otomatik Kepenk Motoru


Otomatik kepenkleri kapalı alanlardaki ve açık alanlardaki iş yerlerinin bir çoğu kullanmaktadır. Otomatik kepenk motoru ile insanlar kolay bir şekilde kepenklerini kapatıp açabilmektedir. Kepenkler, iş yerlerinin, pencereler, garaj girişleri, kapılarda kullandığı parçalardır. Geçmişte kullanılan kepenkler fiziksel güç gerektirmekteydi. Bu nedenle kullanım zorluğu yaşanıyordu. Günümüzde ise fiziksel güç gerektiren kepenklerin yerini fiziksel güce ihtiyaç duyurmayan otomatik kepenk motorları almıştır. Otomatik kepenk motoru, sistemin çalışmasını ve hareket etmesini sağlayan önemli bir parçadır.

 

Otomatik Kepenk Motoru Ürünleri

Otomatik kepenk motoru özellikleri kullanılacak yerin genişliğine ve yüksekliğine göre farklı özelliklere sahip olmaktadır. Ayrıca ürünlerin taşıma kapasiteleri ve kepenkleri kaldırıp indirme hızları da farklılık göstermektedir. Bu nedenle her iş yerinin kendi alanına ait özelliklere sahip otomatik kepenk motoru seçmeleri gerekmektedir. Kullanılan ürünlere göre kepenk boyları ve ağırlıklarını doğru seçmek önemlidir.

Otomatik kepenk motoru önemli bir özelliği de kumandalardır. Kumanda ile motorlar tek tuşla açılıp kapatılabilmektedir.

Otomatik kepenk motorlarının diğer bir özelliği güvenlik standartlarına uygun şekilde üretilmeleridir. Otomatik kepenk motorları olası kazaların yaşanmasını engelleyecek sistemleri söz konusu motorların yazılımlarında barındırmaktadır. Böylece olası kazaların engellenmesi ya da oluşmuş kazaların büyümesinin engellenmesi sağlanmaktadır.

Otomatik kepenk motorları ile ilgili bir başka özellik ise otomatik kepenk motorlarının çalışma performansının hava şartlarına göre değişmemesidir.  Bunun sebebi çok soğuk ve çok sıcak havalarda çalışma özelliğine sahip olmalarıdır. Otomatik kepenk motorları -20 derece ve 50 derece arasındaki sıcaklıklarda çok rahat bir şekilde çalışabilmektedir.  Bu nedenle otomatik kepenk motorlarının güvenlik ve kullanım kolaylıkları bu motorları tercih sebebi yapmaktadır.

Otomatik Kepenk Motorunun Özellikleri

Otomatik kepek motorları, fiziksel güç gerektirmediği için iş kazalarına neden olmamaktadır. Otomatik olduğu için fiziksel güç gerektirmez. Bundan dolayı da kullanıcıları yormaz. Uzaktan kumanda ile sadece bir düğmeye basarak açılıp kapanabilir. Ayrıca, otomatik kepenk motorlarını ayarlama imkânı bulunmaktadır. Kullanılan malzemelerden dolayı dış hava şartlarına dayanıklıdır. Paslanmaz, kir tutmaz ve çabuk temizlenirler.

Otomatik Kepenk Motoru Seçimi

Otomatik kepenk motoru seçiminde otomatik kepengin günde kaç kere açılıp kapanacağı oldukça önemlidir. Otomatik kepenk motorları düşük güçten yoğuna şu şekilde sıralanabilir:

Bu motor türlerini daha yakından inceleyecek olursak;

 1. Standart Tüp Otomatik Kepenk Motoru; gündelik kullanıma uygundur. Günde birkaç açılma ve kapanma yapılacak yerler için uygundur. Standart otomatik kepenk motorlarıdır. 4-5 dk. kullanım sonrası ısınmakta ve emniyet termiği atmaktadır. 10 NM’den 500 NM’ye kadar versiyonları bulunmaktadır.
 2. 220 Volt Zincirli Otomatik Kepenk Motoru; bu motorlar hangarlar, yükleme noktaları gibi büyük otomatik kepenklerin gerekli olduğu noktalarda kullanılır. Kullanım sıklığı fazla olmayan yerlerde kullanılır. Zincirli kepenk motorları çok ağır yükleri taşımak için tasarlanmıştır. Elektrik kesintilerinde kepengin açılma ve kapanması üzerindeki zincir ile kontrol edilebilmektedir. Ayrıca manuel kepenk kontrol butonu da bulunmaktadır. Zincirli kepek motorlarının 400 NM’den 2450 NM’ye kadar versiyonları da bulunmaktadır.
 3. 380 Volt Boxster Otomatik Kepenk Motorları; Bu motorlar çok yüksek açılım ve kapanım gerektiren otomatik kepenklerde kullanılır. 380 volt şebeke ile beslenir ve kontrol edilir. Otomatik kepenk ağırlığının fazla olduğu ve tur sayısının fazla olduğu site garajları veya depoların yükleme noktaları gibi yerlerde çok rahat kullanılabilir. Mekanik ve elektronik limit switchler sayesinde aşağı ve yukarı yönde elektronik olarak 2, mekanik olarak 6 limit Swatch bulunmaktadır. 380 volt boxster otomatik kepenklerin güvenliği emniyet fotoseli sayesinde sağlanmaktadır. Elektrik kesintilerine karşı zincirli açma sistemi standart olarak gelmektedir.
 4. DC Tüp Otomatik Kepenk Motoru; normal tüp motorlara göre daha fazla açılım sağlamak üzere otomatik kepenklerde kullanılabilir. 70 NM’den 150 NM’ye kadar da çeşitleri bulunmaktadır. Kendinden UPS’li ve kumandalıdır. 380 Volt Boxster otomatik kepenk motorları kadar ihtiyaç duyulmayan ancak günde 10-15 defa açılım yapılması gereken yerlerde kullanılabilir. DC Tüp otomatik kepenk motoru, tüp ve santral motorlara kıyasla 3-4 kat daha yoğun kullanılabilir. Ancak bu motor türünde otomatik kapanma fonksiyonu bulunmamaktadır. Tüp motor ve büyük kepenkler için kullanılan endüstriyel zincirli motorlar 4/6 dk. çalışma kapasitesi sunarken, kendinden UPS’li DC motorlar 10-15 daireli konutlarda gerekli kapasiteyi sağlar. Daha yüksek açma ve kapama yapılacak yerlerde ise 380 Volt ile çalışan box tipi motorlar kullanılmalıdır.

 

Otomatik Kepenk Motoru Fiyatı

Otomatik kepenk motorları müşterilerin talebine göre hazırlanır. Kullanılan alanlara göre otomatik kepenk motorlarının tipleri ve otomatik kepenk fiyatları değişmektedir. Otomatik kepenk motoru fiyatı, çok güçlü motorlarda daha yüksek fiyatlıyken, normal güçteki motorlarda ise daha uygun fiyatlıdır. Otomatik kepenklerin motorlarının gücü, kepengin ağırlığına göre değişim göstermektedir. Örneğin, büyük bir kapıya takılacak olan kepengin boyutu ve ağırlığı daha büyük olacağı için kullanılan motor da daha güçlü olmalıdır. Bu durumda otomatik kepenk motoru fiyatları da değişim gösterecektir. Bu nedenle ürünün problemine yönelik olarak yapılmaktadır.

Otomatik Kepenk Motoru Tamiri

Otomatik kepenk motoru kullanımı sırasında ortaya çıkan arızalardan biri otomatik kepenk motoru arızasıdır. Kepenk motoru arızasının pek çok nedeni vardır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

 • Otomatik kepenk motoru sarması yani boşa dönmesi,
 • Kepenk askılarının kopması ile motorun herhangi bir yerinde kırılma meydana gelmesi,
 • Elektrikten kaynaklanan kısa devrelerden dolayı motorun yanması,
 • Paletlerinin sıkışarak motor kablosuna zarar vermesi,
 • Motorun kullanım ömrünü tamamlaması

 

Bu durumlarda yapılması gereken, anında açma kapama işlemine son vererek teknik servisi aranmalıdır. Otomatik kepenk motoru tamiri firmamız garantili ve profesyonel bir şekilde sağlamaktadır. Ayrıca firmamız tarafından tüm motor markalarına ait otomatik kepenk motoru tamiri yapılmakta olup garantili bir şekilde teslim edilmektedir. Firmamız, bu ve diğer saymadığımız diğer nedenlerden dolayı meydana gelen herhangi bir otomatik kepenk motoru tamirinde 7/24 teknik destek vermektedir. Bizlere ulaşıp haftanın her günü ve saati talepte bulunabilirsiniz.

Otomatik Kepenk Motoru Montajı

Otomatik kepenk motorlarının ikili, üçlü ve daha çok genişlik âdetinin kaldıracağı güçlükte otomatik kepenk motorları bulunmaktadır. Bu nedenle otomatik kepenk motorları değişen sayı ve genişliğe göre montajlama işlemi yapılmaktadır. Otomatik kepenk motoru montajı ve kurulumu yapılması kolay bir işlem değildir. Bu nedenle mutlaka bir profesyonelden yardım alınarak yapılmalıdır. Bu şekilde çok daha sağlıklı bir sistem kurulumu gerçekleştirilmiş olacaktır.

 

 • Otomatik kepenk motoru montajı sırasında şu işlemler yapılmaktadır:
 • Motorun yerleştirileceği bölgenin seçilmesi ve kaynatılması
 • Motorun en güvenli ve en stabil çalışma performansını sergileyeceği durumların ayarlanması
 • Motorun gerekli bağlantılarının yapılması
 • Kremayerlerin kaynak ile sabitleneceği bölgenin seçilmesi ve kaynatılması
 • Flaşör, fotosel ürünlerinin bölgelerinin seçimi ve montajı
 • Flaşör, fotosel ürünlerinin gerekli bağlantılarının yapılması
 • Kumanda tanıtma işlemleri ve alıcı ayarlamaları
 • Çalışır duruma gelen sistemin detaylı test edilmesi ve hatasız şekilde teslim edilmesi

 

Otomatik kepenkleri kapalı alanlardaki ve açık alanlardaki iş yerlerinin bir çoğu kullanmaktadır. Otomatik kepenk motoru ile insanlar kolay bir şekilde kepenklerini kapatıp açabilmektedir.

Otomatik kepenk motoru montajı şu şekilde yapılmaktadır. Öncelikle sökülecek alanın ölçüsü alınır. Sağ ve sol tarafa kanallar ve bayraklar takılır. Daha sonra motor borusu ve kepenk profilleri takılır. Uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Kepenkler çalışır durumdaysa alıcıya teslim edilir.

 

Otomatik kepenk motoru montajında sizlere tecrübeli personelimiz ve uzman ekiplerimiz 7/24 yardımcı olmaktadır. Ücretsiz keşif ve montaj yapılmaktadır. Tüm otomatik kepenk motorlarımız, ISO, TSE standartlarına sahiptir. Ayrıca tüm otomatik kepenk motorlarının 2 yıl garanti süresi bulunmaktadır.

Kepenkci.com.tr Kuruluşumuz Kepenk Tamiri Hizmeti vermektedir . Bu hizmet düşük fiyatlarla tamamlanır. Kepenkci.com.tr Bu hizmet, varlıklı endüstri uygulamalarına ve becerilerine sahip profesyoneller tarafından gerçekleştirilir. Kepenkci.com.tr Ek olarak, bu hizmet, zamanında tamamlanması nedeniyle piyasada geniş çapta beğenilmektedir.

Kepenkci.com.tr Kepenkçi, Sıfır Otomatik Kepenk Servisi, Kepenk Tamiri, Kepenk Motoru, Kepenk Kumandası, İstanbul Kepenkçi, Panjur Yapımı, Kayar bahçe kapısı, Kepençi Telefon Numarası, En yakın kepenk Arızası Ustası, 

Müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için,  Kepenk Tamir Servisi sunuyoruz . Bu onarım hizmetlerini veren personel, bu alan hakkında derin bilgiye sahiptir. Kepenkci.com.tr Ayrıca konut, ticari ve endüstriyel müşteriler için çeşitli kepenk onarım hizmetlerinde uzmanlığa sahibiz.

Bu ürünler, özellikleri ve düşük fiyatları nedeniyle sektörde son derece beğenilmektedir. Kepenkci.com.tr  Ayrıca Kepenk Montaj ve Onarım Hizmetleri de vermekteyiz.

Kepenkci.com.tr önde gelen işletmelerinden biridir. Ayrıca İmalatçılar, Cam İşleri, Alüminyum İmalatçıları, PVC Duvar Paneli Satıcıları, İç Mekan Dekoratörleri, Kepenk Tamiri ve Servisleri, Çelik İmalatçıları, Alüminyum İşleri ve çok daha fazlası ile tanınır  İmalatçılar, Cam İşleri, Alüminyum İmalatçıları, PVC Duvar Paneli Bayileri, İç Mekan Dekoratörleri, Kepenkci.com.tr Kepenk Tamiri ve Servisleri, Çelik İmalatçıları, Alüminyum İşleri kategorilerinde en iyi hizmeti verdiği bilinmektedir.  4 Nisan Pazartesi 2022 Tarihinde eklenen bu içeriğe; Otomatik Kepenk motoru, Kepenk Motoru, Otomatik Kepenk Motoru Tamiri, Kepenk Motoru Tamiri, Kepenk Motoru Fiyatları, Benzer kelimelerden birini aratarak Alanında bulunan Otomatik Kepenk Motoru Başlığını taşıyan içeriğe ulaştınız

  | 6543 kez okundu |


  İstanbul Hurdacı